Budeme pošírovat. To je technika vaření, kdy se maso nevaří klasicky, ale těsně pod bodem varu (odborníci radí 80 až 95 stupňů, já říkám, že napřed tekutinu rozdivočíme k varu, pak teplotu stáhneme a po chvilce můžeme pošírovat). Dají se tak připravovat ryby, maso, zelenina a vlastně také vejce, kterému se říká ztracené či pošírované. Teď půjdeme do kuřecích prsíček, budeme si připravovat základ na další recepty. Třeba kuřecí polévku s kukuřicí. Jo, kuřecí vývar už přece umíme.
Kuřecích polévek vám v restauracích nabídnou mraky, některé zavánějí kostkou, jinde poctivým kuřecím vývarem. Připravte si polévku, která voní a chutná. A k tomu receptu budete potřebovat základní pošírovaná kuřecí prsa. Ale komě toho vám zbyde dobrý základ na kuřecí polévku s kukuřicí. Tak jdeme na to!
Kuřecích polévek vám v restauracích nabídnou mraky, některé zavánějí kostkou, jinde poctivým kuřecím vývarem. Připravte si polévku, která voní a chutná. A k tomu receptu budete potřebovat základní pošírovaná kuřecí prsa. Ale komě toho vám zbyde dobrý základ na kuřecí polévku s kukuřicí. Tak jdeme na to! |
Pošírovaná kuřecí prsa | Základ
Potřebujete: |
- 250 ml kuřecího vývaru
- 250 ml vody
- 6 kuliček černého pepře
- 1 stonek řapíkatého celeru
- 350 g kuřecích prsou
Jednotky:
Jak na to:
- Do nádoby dáme kuřecí vývar a vodu, tak půl na půl, stonek řapíkatého celeru, kuličky černého pepře a bobkový list. Přivedeme k varu. Pak teplotu stáhneme, aby tekutina jenom mírně probublávala.
- Přidáme kuřecí prsa a necháme vařit mírným varem asi tak 15 minut.
- Kuřecí maso pak vyndáme a necháme vychladnout. Pro další potřeby ho natrháme nebo nakrájíme.
- Můžeme použít pro přípravu polévky s kukuřicí a baby špenátem.