To je nářez! Čínský guláš, dovedete si to představit? Alespoň tak se to jeví blogerce, která si říká Foodie Baker, což radši ani nebudu překládat. Je to Malajka, která vyrůstala v Singapuru a teď se nejspíše pohybuje kdesi po Evropě. A ještě se odkazuje na čínské předky, veselá společnost v jediné osobě. Ale zaujal mě právě ten čínský guláš. A když vám řeknu, že přílohou je rýže, vyvalíte oči jako já. Tak si to pěkně zrekonstruujeme.
Čínský guláš | Brambory s mletým masem | Nezvyklá kombinace
Potřebujete: |
- 1 až 2 brambory
- 150 g vepřového mletého masa
- 1 lžíci světlé sójové omáčky
- 1/2 lžíce řepkového oleje
- 1 lžičku sezamového oleje
- 1-2 špetky bílého mletého pepře
- olej na smažení
- 2 stroužky česneku – prolisujeme
- 1 a 1/2 lžíce tmavé sojové omáčky
- 125 ml vody
- jarní cibulku na ozdobu
Jednotky:
Jak na to:
- Smícháme mleté vepřové maso, světlou sójovou omáčku, řepkový olej, sezamový olej a bílý mletý pepř. Dáme stranou, necháme marinovat. Občas promícháme. Dáme si vařit rýži.
- Bramboru oloupeme a nakrájíme na silnější plátky. Rozehřejeme dostatečnou vrstvu oleje a v něm opečeme bramborové plátky do zlatava. Brambory smažíme v jedné vrstvě, takže klidně smažíme další várku, podle potřeby. Ale určitě vyjdete s jednou várkou. Olej pak slijeme.
- Na pánev dáme 1 až 2 lžíce oleje, rozehřejeme a přidáme česnek. Jakmile se rozvine jeho chuť přidáme mleté maso, promícháme a z masa vytvoříme placku. Smažíme asi 5 minut na mírném ohni, pak placku rozbijeme vařečkou nebo lžící a vaříme, dokud není růžové.
- Přidáme bramborové plátky, tmavou sójovou omáčku a vodu. Přivedeme k varu, zakryjeme a dusíme tak asi 8 minut, dokud nejsou brambory měkké a omáčka mírně nezhoustne. Pokud je příliš hustá, přilijte trochu vody.
- Podáváme třeba i zdobené nakrájenou jarní cibulkou a s rýží. Bude vám to připadat zvláštní, ale jde to dohromady.